Průvodce dechem

Pomalý dech

Provedu vás jemnou meditativní cestou po řece dechu.

V tichém plynutí vašeho nitra se můžete svobodně prodýchat ke klidu a svobodě. 

Zastavit se, být v tichu sám se sebou. Se svými pocity, myšlenkami, se svým tělem. Obrátit svou pozornost do nitra. Zůstat sám se sebou v lehkosti a přijemných pocitech. Zůstávat sám se sebou s tím, co běžně odmítáme prociťovat. Nechtěné emoce, napětí v těle, ztrnulosti, negativní myšlenky. Přijďte se prodýchat tím, co v sobě nosíte. S přijímáním odmítaného se dech stává lehčím a volnějším a život svobodnějším a radostnějším.

 

Pomalý, plynulý dech je naším průvodcem na jemné meditativní cestě do nitra. Skrze dech se můžeme otevírat svým pocitům, ať už jsou příjemné nebo nepříjemné. Emoce a prožitky, které jsme plně neprožili, odmítnuli nebo nezpracovali, si nosíme stále s sebou. Mnohé z nich mají původ v raném dětství. Ovlivňují naše prožívání sebe sama, vlastního těla a vztahy s ostatními lidmi.

Pokud si dopřejeme čas a bezpečný prostor na zpracování dávných témat, otevře se nám nově objevený svobodný prostor, ve kterém můžeme zcela nově zažívat sama sebe - v sebepřijetí, respektu a lásce. Společně s přijetím a pochopením sebe sama přichází i porozumění, soucit a úcta k lidem a přírodě.

Během mých workshopů budete dýchat sami i ve dvojicích a osaháte si možnosti sebepřijetí skrze dotyk, plnou pozornost a přítomnost druhého člověka. Svědčit dechu druhého člověka je stejně intenzivní zážitek jako samotné dýchání.

Mým úkolem je zajistit vám zcela bezpečné a přijímající prostředí, ve kterém se budete moci potkat sami se sebou tak, jak právě potřebujete. Budete mít volnost dýchat, pohybovat se a prožívat právě tak, jak potřebujete. Vaše prožitky mohou být klidné i divoké, náročné i radostné - vše budeme přijímat jako žádoucí, potřebné a přijímané. Cesta k hluboké vnitřní radosti a lehkosti vede klikatě krajinami světla, ale i nejhlubších strastí. Kdo s důvěrou a odvahou se na ni vydá, bude odměněn.

S čím vám mohu pomoci

Průvodce dechem

Hledání osobní či firemní vize

Přijetí sebe sama a svých rodinných kořenů

Workshop Pomalý dech na vaší události

Aktuálně nevedu žádný pravidelný kurz.

Můžete mě kontaktovat pro individuální nebo skupinové sezení.

Rovněž nabízím zajištění workshopu na komornějších festivalech a jiných událostech.