Nejlepší deskové hry pro rodiny

Tipy na společenské hry na hraní s dětmi, u kterého ani rodiče nezahynou nudou.

Aktualizováno: 3.2.2024

Připravila jsem pro vás výběr moderních společenských her pro rodinné hraní s dětmi od pěti let - a samozřejmě i bez dětí. Cílem rozhodně není poskytnout vyčerpávající recenze, ale stručný a výstižný přehled těch nejlepších rodinných her. Deskové hry se od dob Člověče nezlob se a Sázek a dostihů posunuly do jiné galaxie a rozhodně by byla škoda o ně ochudit svůj rodinný život. V přehledu úplně chybí hry s přírodní tématikou a zakreslovací hry (Roll & Write hry), pro které chystám samostatný článek.

Seznámím vás hlavně s deskovými a karetními hrami, které jsem hrála se svým devítiletým synem Filipem. Potom pro úplnost uvedu pár deskových her, které jsem ještě nehrála, ale vypadají hodně zajímavě a nechci vás o ně ochudit. Článek budu postupně aktualizovat o další hry a mé fotografie.

Prokliky z názvů deskových her vedou přímo do eshopu na konkrétní hru, kde si můžete přečíst podrobnosti a případně rovnou objednat. Nákupem podpoříte nejen jednoho ze dvou sympatických specializovaných českých prodejců imago.cz či tlamagames.cz, ale díky mé spolupráci s nimi přes affiliate program doputuje menší částka z vašeho nákupu i mně. A já si tak budu moct pořizovat další hry, fotit je a psát o nich 🙂


Kulišák

Ovčí orchestr a ukradená nota 

2-4 hráči, 5/7+ 

Kulišák je krásná detektivní hra, kterou zvládnou i děti mladší než doporučovaných pět let. Společně budete vyšetřovat, která z lišek je pachatel. Pomůže vám s tím kouzelný nástroj na odhalování indicií. Zapomeňte na to, že by vám tohle udělátko děti někdy půjčily k obsluze, tohle si nenechají ujít ani jednou. Za mě je to top hra pro malé hráče, ale baví i starší děti.

Podobný systém má i novinková hra Ovčí orchestr a ukradená nota, tady se ale vyšetřuje už v o něco pokročilejším módu.


Kulišák - desková detektivní hra pro děti s liškou


Superfarmář

2-4 hráči, 7+

Krásně zpracovaná hra, která naučí vaše děti směňovat a počítat a vy u toho nebudete vůbec trpět. Autor ji vymyslel v koncentračním táboře a od té doby se stále hraje. Budete nakupovat a rozmnožovat zvířátka a modlit se, aby nepřišla liška nebo vlk. Pomáhat vám v tom budou krásné figurky pejsků. Podobný princip využívá v matematickém vzdělávání i Hejného metoda. Novější varianta hry s více pravidly se jmenuje Ranč.

Superfarmář - dětská desková hra, která pracuje s podobným proncipem jako Hejného metoda


Plyšová hlídka

2-4 hráči, 7+

Překrásná kooperativní hra s plastovými figurkami, která si zcela jistě získá vaše děti, ale nejsem si jistá, že i vás. Základem je Kniha příběhů, ze které čtete příběh a přímo v ní jsou obsaženy i herní plány. Hodně se čte, trochu méně se hraje. Pokud vás to chytne, můžete dokoupit rozšíření Plyšová hlídka: Bráškovy patálie s dalšími scénáři.


Promo foto Mindok


Zombie Kidz

Zombie Teenz

Zombie Kidz: vzpomínky

2-4 hráči, 7+

Kooperativní vybíjená zombíků si získá vaše dítka tajnými obálkami s dalšími pravidly a obsahem, které postupně otevíráte během dalších her. Můžete začít jednoduššími Zombie Kidz a pokračovat pubertálními Zombie Teenz. Na sérii navazuje úplně jiná hra Zombie Kidz: Vzpomínky, ve které si děti vyzkouší své deduktivní schopnosti. Jestli by vám poslední z trojice her sedla, můžete vyzkoušet zadarmo v online ukázce.


Carcassonne - Lovci a sběrači

2-5 hráčů, 8+

Jedna z variant legendární hry, ve které přikládáte dílky, rozmisťujete figurky a bodujete své lesy, cesty a řeky. Ačkoliv ji ohledně mechanik a vizuálu novější hry porážejí, nelze jí upřít jisté nadčasové kouzlo a sympatickou jednoduchost pravidel. My jsme doma měli i základní středověkou verzi hry se všemi rozšířeními Carcassonne Big Box, ale nakonec jsme si nechali jen tuhle příjemně zelenou pravěkou variantu.

Carcassonne Lovci a sběrači - desková hra


Doba kamenná

2-4 hráči, 8+

Časem ověřená stolní hra, ve které posíláte své pračlovíčky lovit, sbírat suroviny, případně se rozmnožovat do chatrče. Není to poslední výkřik herního designu, ale jako příjemná mezigenerační hra to funguje pořád moc pěkně. Je to dobrá vstupní hra do světa worker placementových her, ve kterých vysíláte své pracovníky plnit různé úkoly. Rozšíření Stylově k cíli se ale raději vyhněte.


Doba kamenná - rodinná desková hra


Karak

2-8 hráčů, 7+

Legendární dětská hra od českých autorů, ve které prozkoumáváte podzemí, bojujete s příšerkami a chystáte se na draka. Za mě je to hra vhodná spíš do doporučovaných 7 let než od, ale rozhodně si to nemyslí všichni. Ostatně na základě všeobecné obliby této hry v domácnostech se vžil pojem Karak matka (matka, která neustále hraje Karak). Nic proti - ale na světě je i dost jiných her. Každopádně letos vyšla samostatná navazující hra Karak 2, o které píšu níže. Kroniky Avelu

1-4 hráči, 8+

Skvělá kooperativní desková hra, ve které prozkoumáváte nádherně ilustrované okolí vašeho hradu, bojujete s příšerami, vylepšujete si zbroj a chystáte se na finální souboj s Bestií. Půvabným detailem jsou dvouvrstvé desky hrdinů, které si vybarvíte podle vašich představ. Přikoupit si můžete dvě menší rozšíření nebo velké kampaňové rozšíření s názvem Kroniky Avelu: Nová dobrodružství. Já bych doporučila Kroniky Avelu do každé rodiny.

Kroniky Avelu - rodinná desková hra


Marvel United

1-4 hráči, 14+ (reálně 8+)

Akční kooperativní hra pro malé milovníky marvelovských superhrdinů. Pokud u vás frčí spíš X-meni, můžete sáhnout po samostatně hratelném rozšíření Marvel United: X-Men. Existuje i rozšíření Marvel United: Deadpool, ovšem s varováním, že Deadpool je sprostý jako dlaždič až to pro děti hezké není.


Šampioni jablečného království

1-6 hráči,  8+

Předělávka slavné strategické hry Scythe na dětskou verzi se opravdu povedla. Roztomilí zvířecí hrdinové spolu na mapě soupeří o titul Šampiona jablečného království. Sbírají na mapě safíry a jablíčka, navazují přátelství, anebo spolu bojují, kouzlí a vylepšují své schopnosti. Šampioni jsou skvělou hrou, která vaše děti nenásilně uvede do světa strategických deskovek. Plastové figurky hrdinů jsou k sežrání a úplně si říkají o namalování. Pokud vás hra zaujme, můžete si dokoupit rozšíření Ať prší koláče, které přidává do hry nové hrdiny, strategické možnosti a vzducholoď.


Šampióni jablečného království - rozšíření Ať prší koláče, namalované figurky
Šampióni jablečného království - rozšíření Ať prší koláče, namalované figurky

Útulná doupata

1-5 hráčů, 8+

Jedna z nejroztomilejších rodinných her pod sluncem, která tak trochu klame tělem. Zvířátka si dělají zásoby na zimu, hromadí suroviny, potěšení  a udělátka, která vzájemně kombinují. Ale taky musí počítat při umisťování kostek, plánovat a předvídat. A taky vydržet všechna ta kola a čekání na spoluhráče. V tomhle případě bych se opravdu držela doporučené minimální věkové hranice 8 let. Výhodou je, že tahle hra vás odměňuje i za neúspěch a eliminuje se tak pláč z neúspěchu. Dokoupit si můžete minirozšíření, ve kterých se dočkáte karet úkolů a lehké asymetrie hráčů. Pokud vás hra zaujala, můžete se příští rok těšit i na navazující samostatnou hru Festival zvířátek, ve které budete pro změnu putovat javorovým údolím a chystat jarní festival.

Útulná doupata - společenská rodinná hra


Zbloudilí

2-4 hráči, 8+

Menší puzzloidní hra z fantasy světa Ryana Laukata. Hledáte a zachraňujete něžně ilustrované poutníky postižené záhadnou spící nemocí. Tahle menší karetní hra zaujme i příjemnou cenovkou. Pokud se pro ni rozhodnete, nezapomeňte přibrat i malé rozšíření Diamantové mapy. Laukat tento svět dále prozkoumává prozkoumává ve své rozsáhlé příběhové hře Cestou necestou (13+).

Rodinné hry vhodné od 10 let

Čarokniha

1-4 hráči, 10+

Měli jste v dětství rádi prostorová leporela? Pak byste rozhodně neměli opominout tuhle příběhovou hru s famózním herním plánem, který se vám pod rukama překvapivě mění v 3D strom nebo draka. Pravděpodobně si ji nezahrajete víc než dvakrát, ale za ten zážitek to i tak stojí. My si ji doma necháváme, protože Filípek ji chce schovat jednou pro své děti. Tak pěkné to je.

Divukraj

1-4 hráčů, 13+ (reálně 10+)

Divukraj do každé rodiny! Nedá se nic dělat, tuhle nádhernou hru s velkým stromem na herní desce  vidím jako osvědčený základ každé rodinné deskoherní sbírky. Vykládáte si karty s budovami a jejich zvířecími obyvateli tak, abyste si poskládali vlastní městečko. Obsahuje už dost textu
na kartách a vyžaduje dobré plánovaní při kombinování karet a sbírání surovin, ale
na doporučovaných 13 let to zase není. Svět Divukraje si můžete prohlubovat některým
z rozšíření, u kterých vás bohužel nepotěší přestřelená cena. Pro mladší hráče nedávno vyšla novinka Mláďata z Divukraje, kterou můžete hrát s dětmi od 7 let.

Divukraj - desková hra pro celu rodinu


Draci v Práci

1-5 hráčů, 10+

Oceňovaná stolní hra, která se produkčně i herně opravdu moc povedla. Jak název napovídá, posíláte své draky pracovat do nejrůznějších obchodů ve městě, získáváte suroviny a očarováváte obchody. Místo kartonové herní desky se dočkáte pěkné neoprénové podložky a potěší vás i vtipný překlad.

Draci v práci - rodinná desková hra


Karak 2

2-5 hráčů, 10+

Pokračování rodinné deskoherní legendy Karak, které je určeno o něco starším hráčům než původní titul. Hrdinové vylezli z podzemí, osedlali si roztodivná zvířata a vydávají se objevovat nová území, budovat armádu, sbírat suroviny, stavět města a samozřejmě bojovat. O náhodu opět není nouze, ale to vašim dětem vadit nebude.

Kočičí klub

Psí parťáci

2-4 hráči 10+

Svižná a rozverná dvacetiminutovka, kterou si určitě užijete i s dětmi mladšími než doporučovaných 10 let. Střídáte se ve vybírání 3 karet z nabídky tak, abyste získali hezky ilustrované kočičky, vtipné kočičí kostýmy, hračky, šantu a hlavně jídlo, protože o nakrmení všech vašich koček jde především. Pokud máte raději pejsky než kočky, sáhněte po obdobné hře s názvem Psí parťáci, ve které navíc budete své mazlíčky učit nové triky.

Kočičí klub - karetní společenská hra


MikroMakro: Město zločinu

1-4 hráči, 10 let

Základem hry je obří, detailně ilustrovaná mapa města, na které hledáte řešení detektivních případů. Princip hry je založený na tom, že se na mapě nachází různí obyvatelé města naráz v různých časových bodech - pokud tedy například stopujete cestu, kterou urazil pachatel, najdete ho na ní mnohokrát v různých situacích. Vizuál hry je dětský a děti hra opravdu baví. Trochu potíž je, že případy zrovna moc vhodné pro děti nejsou - je to samá tajná milenka a vražda. Asi nic, co by dnešní děti už tisíckrát neviděly, ale pokud se od těchto témat snažíte své děti držet dál, nebude to pro vás to pravé. Hru si každopádně můžete zdarma vyzkoušet online. Hra se pro velký úspěch dočkala už dvou samostatných pokračování, vybírat tedy můžete ze tří dílů.

Mikromakro 3 desková hra

Medobraní

1-4 hráči, 10+

Rozkošně vyprodukovaná hra si vás získá krásnými ilustracemi, lepivými medíky a moc příjemnou hratelností. Postupně si vybudujete svůj úl, díky kterému plánujete a spouštíte jednotlivé akce, sbíráte nektar, vyrábíte med a plníte medové zakázky. Na rodinné hraní úplně ideální hra, při které si hezky zapřemýšlíte.

Neznámá planeta

1-6 hráčů, 10+

Ve všeobecně velmi kladně hodnocené hře Neznámá planeta osazujete svou planetu tetrisoidními dílky nově vznikající krajiny a soupeříte, kdo nejlépe zteraformuje svou planetu. Dominantou hry je otočný držák - vesmírná stanice S.U.S.A.N., ze které si budete vybírat jednotlivé dílky. S každým umístěným dílkem se posouváte na svých stupnicích pokroku a získáváte různé odměny.

Hrají všichni naráz, nemusíte se tedy bát znuděných spoluhráčů čekajících na tah. Variabilitu hry zajišťuje celkem sedm různých planet a korporací. Můžete si vybrat, jestli budete hrát všichni se stejnou planetou a korporací, nebo jestli si budete chtít užít trochu asymetrie a každý si vyberete jinou. Nevýhodou je snad jenom poněkud vyšší cena.

Paleo

1-4 hráči, 10+

Výborná kooperativní hra, ve které v několika volně kombinovatelných scénářích zažijete dobrodružství a nástrahy doby kamenné. Mechanika výběru, kam se ve hře vydáte, podle rubové strany tří karet, je neotřelá, tématická a velmi zábavná. Čeká vás lovení zvěře, setkávání s jinými lidmi, sběr surovin, objevování nástrojů a spousta nebezpečí. V naší rodině jsou z Palea nadšení dospělí i děti.

Paleo


Psí park

1-4 hráči, 10+

Ve hře Psí park vlastníte chovnou stanici pro pejsky, které chodíte venčit do parku. Opuštěné psi získáváte nepříliš logickým způsobem, kdy o ně soupeříte v aukci s dalšími hráči. Pejsky poté po zaplacení nákladů na venčení venčíte v parku, aktivujete jejich schopnosti a sbíráte různé předměty. Nás hra popravdě moc nebavila. Hodnotím ji jako ne moc povedeného křížence mnohem lepších her Parky a Na křídlech. Část pejsků na kartách má navíc celkem závažný problém s proporcemi. Od hry, která staví na velkém množství karet psů různých ras bych očekávala větší péči věnovanou samotným ilustracím. Nicméně věřím, že jako vstupní rodinná hra pro milovníky psů může sloužit velmi dobře. Ke hře si aktuálně můžete dokoupit dvě menší rozšíření Evropští psi (zcela postradatelné) a Psí hvězdy (lepší) a v angličtině už je ohlášené i velké rozšíření New Tricks

Psí park - společenská hra

Robin Hood a jeho dobrodružství

2-4 hráči, 10+

Příběhová kooperativní hra Robin Hood a jeho dobrodružství s velmi atraktivním tématem vyniká herním plánem připomínajícím adventní kalendář. Příběhem vás provází pěkná vázaná kniha takovým způsobem, že se obejdete bez návodu. V pohybu postav po plánu máte díky zajímavému mechanismu velkou svobodu. Každá postava má vícero figurek o různé délce. Figurky skládáte jednu za druhou a ve svém tahu se dostanete tak daleko, kam vám figurky vystačí.

Jako skoro každou příběhovou hru, i Robina Hooda a jeho dobrodružství si nejspíš zahrajete jednou nebo dvakrát. To by vás ale nemělo odradit, protože za ten dobrodružný zážitek s vašimi dětmi to stojí.


Záchranáři

2-6 hráčů, 10+

Kooperativní hra, kterou ocení hlavně malí hasiči. V roli požárníků zachraňujete obyvatele hořícího domu. O napětí se stará průběžné rozšiřování ohně po domě, kdy po dýmu přijde oheň a další exploze a postupně klesá stabilita celého domu. Záchranáře si můžete zahrát v jednoduchém i v komplexnějším módu a k dispozici máte dvě mapy na výběr.

Záchranáři - stolní rodinná kooperativní hra


Zakázaný ostrov

2-5 hráčů, 10+

https://www.imago.cz/zakazana-poust?ref=396

Dobrodružná kooperativní hra, ve které se snažíte najít čtyři relikvie a uniknout z ostrova dříve, než se celý potopí. Jde o svižný závod s časem na modulárním, hezky ilustrovaném plánu. Pravidla se naučíte za chviličku a můžete se vydat vstříc společnému dobrodružství. Obdobnou, o něco lépe hodnocenou hrou je Zakázaná poušť, ve které pro změnu vykopáváte z písku ztracené město a části létajícího stroje. Obtížnost hry si můžete nastavit.

Promo foto Blackfire CZ

Zámky šíleného krále Ludvíka

1-4 hráči, 13+

Hra Zámky šíleného krále Ludvíka nedávno vyšla v nové grafické podobě a s jejím pořízením nemůžete šlápnut vedle. Tenhle klenot mezi rodinnými hrami už podstoupil úspěšnou zkoušku časem. Je to přesně ten typ her, který nestárne a budete se k němu rádi vracet. Doporučený věk od 13 let je dost nadsazený, já bych hru doporučila od 10 let.

Budete kupovat detailně ilustrované komnaty a snažit se je co nejlépe propojit s vaším zámkem. Kolik bude která komnata stát, určuje ten hráč, který je zrovna na řadě v roli Mistra stavitele. A jemu budete taky platit. Variabilitu hry si můžete dost zásadně zvýšit pořízením Zámky šíleného krále Ludvíka: Rozšíření, které se opravdu povedlo. Výhodou hry jsou i skvělé inzerty, díky kterým budete mít vše hezky roztřízené.


Zvířátka pana Holmese

1-4 hráči, 10+

Pokud hledáte krásně vyprávěný detektivní příběh, který si naplno užijete s dětmi, pak byste neměli minout Zvířátka pana Holmese. Příběhy sice odehrajete nejspíš jen jednou, ale nic vám nebrání poslat hru dál. Zvířátka pana Holmese jsou navíc skvělou možností, jak s vašimi dětmi nenásilně procvičovat čtení. Na rozdíl od jiných detektivních deskových her zde nepotřebujete žádnou apku, což beru jako velké plus.

Zvířátka pana Holmese detektivní rodinná hra


Další zajímavé rodinné hry

S následujícími společenskými hrami mám jen letmou nebo žádnou herní zkušenost, ale podle toho, co o nich vím, by na seznamu top rodinných her zkrátka neměly chybět.

Břink! Ve vesmíru! Velká galaktická soutěž

2-4 hráči, 12+

Velmi zábavná deckbuildingová hra, ve které si zahrajete na galaktické piráty. Přistanete na palubě lodi Tyrana Rexe a chcete mu šlohnout nějaké ty artefakty. Jedná se o svižný zážitek ze scifi světa. Díky svým kartám se pohybujete po labyrintu lodi, bojujete a nakupujete si další karty do balíčku karet, abyste si ho co nejvíce vylepšili. Snažíte se moc na sebe neupozorňovat Tyrana, rychle čapnout artefakt a stihnout se vrátit zpět do své lodi dřív než vaši soupeři. Textu na kartách je poměrně hodně, bez dobré schopnosti číst se do téhle hry s dětmi ještě nepouštějte. Břink! Ve vesmíru! je samostatným pokračováním o poznání jednodušší fantasy hry Břink! Velká podzemní loupež. V ní jdete pokoušet své loupežnické štěstí pro změnu u draka. Tuhle verzi ale seženete nejspíš už jen po bazarech.

Promo foto REXhry


Dům snů

2-4 hráči, 8+

Dům už máte postavený, teď je načase rozhodnout, kde bude jaký pokoj. Pěkná grafika, svižná hratelnost a lákavé téma z téhle hry dělají velmi dobrou volbu pro rodinné hraní. Vizuál ocení spíš holčičky, ale který kluk by nechtěl pracovat na vylepšování svého domu? K dostání je u velké rozšíření Dům snů: Slunečnicová 156, se kterým se počet hráčů rozšiřuje až na 6.

Promo foto Blackfire CZ

Dixit

Stella

3-6 hráčů, 8+

Dixit je oceňovaná hra rozvíjející fantazii. Vyprávíte příběhy podle krásně a inspirativně ilustrovaných karet, jejichž výběr si můžete rozšiřovat pomocí různých rozšíření. Stella je další samostatnou hrou, která je ale s Dixit kombinovatelná.

Promo foto Blackfire CZ

Cupity dupity

1-4 hráči, 10+

Myšky na lovu jezdící na ručičkách kukačkových hodin, seskakující pro lovené předměty a soupeřící o největší počet bobulí. Rodinná hra Cupity dupity rozhodně nezní otřepaně a vypadá opravdu nádherně. Nenechte se ale zmást roztomilým vzhledem, rozhodně to není triviální záležitost a užijete si ji až s většími dětmi.

Promo foto Blackfire CZ

Heat

1-6 hráčů, 10+

Formule, závodění, strategie, krásná grafika a figurky autíček. A taky hra, o které pějí ódy i lidé, kteří k závodění nemají absolutně žádný vztah. Závod řídíte svými kartami a nesmíte zapomenout hlídat stav vašeho motoru.

Promo foto Blackfire CZ

Hrdinové hlubokého hvozdu

1-4 hráčů, 10+

Dobrodružná akčnější hra, ve které společně prozkoumáváte temný hvozd a bojujete s nepřáteli.

Promo foto TLAMA games

Jízdenky, prosím

2-4, 8+

Řada rodinných her Jízdenky, prosím nabobtnala do úctyhodných rozměrů a vybírat můžete mezi mnoha verzemi. Krom různých světadílů a měst si můžete pořídit i Junior verzi, Vlak duchů nebo rébusovou Výhybku. V dnes již klasické hře propojujete na mapě města a stavíte vláčky. Zkrátka must have pro všechny milovníky železnic a vláčků!

Letos vyšla legacy verze této hry, na kterou slyším všude samé ódy. A cože to znamená legacy hra? Hra, u které se vám během jednotlivých her postupně rozšiřuje herní obsah, otevíráte obálky s novými herními komponentami, pravidly nebo příběhovými prvky. Mnohdy se u těchto her obsah nenávratně ničí a hra slouží jen na jedno zahrání. To ale není případ hry Jízdenky, prosím! Legacy: Legendy západu. Na konci vám zůstane jedinečná hra, kterou můžete dál hrát. Legacy hry mají nevýhodu vyšší cenovky, ale o to lepší zážitek přinášejí.

Promo foto Blackfire


Kingdomino: Lovci mamutů

2-4 hráči, 8+

Následovník velmi úspěšných her Kingdomino, Queendomino a Dragomino se natolik povedl, že se k jeho předchůdcům nemá smysl vracet. Díky třem variantám pravidel si hru můžete do značné míry variovat. Můžete zvýšit komplexnost hry nebo zůstat u osvědčené nejjednodušší podoby hry, kdy k sobě přikládáte dominoidní dílky vašeho území. Varianty přidají do hry krásné dřevěné mamutky, houby, pazourky a ryby nebo destičky s pralidmi.

Kingdomino Lovci mamutů desková hra


Oltrée

2-4 hráči, 8+

Překrásná příběhová hra, ve které se svými strážci společně vyrážíte chránit a budovat vaši pevnost a její okolí. Čekají vás nejrůznější události a nebezpečenství. Zvláště mladší hráči hře jistě odpustí jistou repetetivnost a užijí si příběhy kronik naplno.


Oltrée - kooperativní rodinná společenská hra


Ostrov koček

1-4 hráči, 8+

Během hraní hry Ostrov koček si vykládáte dílky odchycených koček na palubu svojí lodi tak, abyste ji co nejefektivněji zaplnili. Aby to nebylo tak jednoduché, umisťování tetriskových dílků s kočkami má svá bodovací pravidla a budete se snažit plnit i různé úkoly.


Ostrov koček fotografie společenské hry


Příšeří: hrdinům vstup zakázán

1-4 hráči, 10+

Už je to tu zase! Pokladuchtiví hrdinové se hrnou do našeho vymazleného podzemí! Příšerky všech katakomb, spojte se! Ve hře Příšeří: hrdinům vstup zakázán si každý hráč vybere svůj druh příšerky a hráči se společně se v různých scénářích hry brání vetřelcům. Hra i přes své roztomilé vzezření dokáže potrápit i zkušené hráče, nicméně pro rodinné hraní je k dispozici rodinný režim.

Promo foto Mindok

Takenoko

2-4 hráči, 8+

Krásná a oceňovaná strategická hra, ve které stavíte stavíte zahradu a krmíte pandu bambusem. A ke vší té poťouchlé roztomilosti se dá dokoupit rozšíření Takenoko: Panďátka s pandí maminkou a panďátkami. 

Promo foto: REXhry


Ztracený ostrov Arnak

1-4 hráči, 12+

Ztracený ostrov Arnak je hra českých autorů, která sklízí velký úspěch u nás i v zahraničí. Na tajuplném ostrově Arnak vysíláte na průzkum své archeology na dobrodružné výpravy. Jedná se o plnohodnotnou strategii, která sklidila už několik prestižních ocenění. Výtvarná stránka hry je opravdu krásná. Hru si můžete vylepšit už dvěma rozšířeními, které mají velmi dobré ohlasy.

Promo foto Mindok


Hraju, tedy jsem

Můj herní medailonek, ať si můžete udělat představu o tom, jak moc se shodneme ve vkusu na hry.

Hry jsem začala hrát poté, co jsme si na Štědrý den udělali covid test a celá rodina jsme byli pozitivní. Objednali jsme si Carcasonne - Lovci a sběrači a Superfarmáře. Tím se spustilo deskoherní šílenství a nadšení z nového koníčka.

Hry hraju hlavně se svým devítiletým synem Filipem. Mám radost, že s ním tak mohu trávit smysluplně a zábavně volný čas. Filipa baví kooperativní hry, ale má moc rád i Machi Koro nebo Brazil: Imperial. Hry, na které je ještě malý, hraju hlavně sólo, s rodinou a přáteli.

Baví mě hry, u kterých si hezky popřemýšlím - těší mě řešit různé kombinační výzvy, hlavolamy a puzzloidní hry. Tématicky mi jsou blízká přírodní tématapravěk, povedené scifi nebo fantasy. Miluju číst a učit se pravidla. Ocením originální a výtvarně povedené provedení her. Plastové figurky úplně ke hraní nepotřebuji, ale když už jsou, tak si je ráda nabarvím. Moje nejoblíbenější hry jsou Duchové ostrova, Pokojovky, Twilight Inscription a z dětských her Kroniky Avelu.

Své tipy na deskové hry, fotografie a videa sdílím jako Hravost na mém instagramu i facebooku, tak si mě nezapomeňte přidat 🙂

Nejnovější články

Rubriky

Sledujte mě na sociálních sítích:

Kateřina Pletichová fotograf:

Hravost - tipy na deskové hry:

Kontaktní formulář

Kontakt

Copyright 2022 Bc. Mgr. Kateřina Pletichová © All Rights Reserved