Každý je fotogenetický

Kateřina Pletichová

Fotograf

Fotit jsem začala před 14ti lety, když jsem začala potřebovat produktové fotografie pro moji módní značku Lovemusic. O něco později jsem začala fotit reportáže z našich MINT Marketů, pro divadlo Druhý pád a další zakázky. Obzvlášť ráda fotím živnostníky a drobné podnikatele, kterým díky svému všeobecnému zaměření mohu nabídnout komplexní podporu.

Umím zachytit jedinečnou atmosféru vaší akce a zachytit její nejlepší momenty. Sama mám mnoho zkušeností s organizováním událostí. Dobře chápu potřeby organizátora, akce samotné, návštěvníků, účinkujících i prodejců. Mám ráda improvizaci a snadno se přizpůsobuji měnícím se podmínkám. Těší mně čekat na kouzlo chvíle, zachycovat duši okamžiků, prchavou náladu, chvíle radostného setkávání, zábavné momenty. Proto je reportážní fotografie mou nejoblíbenější.

Miluji lidi, respektuji jedinečnost každého člověka. Ráda a snadno navazuji kontakt s novými lidmi. Komunikace s lidmi je pro mně radost. Je mi přirozené zajímat se o druhé lidi a podporovat je. Díky tomu si snadno získávám důvěru a to nejdůležitější, co je zapotřebí pro lichotivou fotografii - uvolněného a přirozeného člověka před objektivem, takového, jaký opravdu je. Věřím, že krása a fotogenetičnost nespočívá v naplnění nějakých kritérií krásy, ale v zachycení jedinečné podstaty člověka v jeho autenticitě. Skrz fotografii pak nekomunikuje umělá maska v líbivé póze, ale skutečná, živoucí bytost, která má hloubku, přesah a vlastní životní příběh. 

V uvolněných chvílích je každý fotogenetický. Jsou to ty chvíle, kdy nás nestahuje stud, nesebedůvěra, nejistota nebo jiné nepříjemné pocity. Jsou to ty chvíle, kdy z vás tryská světlo, kdy jste skutečně sami sebou - a to je ta nejlepší chvíle pro fotografii.

All
Byznys
Reportáž
Webové stránky
Fashion
Produktová fotografie
Portrét
Kapely
Divadlo
Děti
Rodina
Nebytové prostory
Příroda
Svatba
Plakáty
Těhotenské focení

Workshopy a semináře

Byznys, Reportáž, Webové stránky

Lovemusic

Fashion, Produktová fotografie

MINT Markety

Reportáž

Freelanceři

Byznys, Portrét, Webové stránky

Deskové hry

Produktová fotografie

Čankišou

Kapely, Portrét

Filípek a kamarádi

Děti, Portrét, Rodina

Artbar

Byznys, Nebytové prostory

Svatby

Reportáž, Svatba

Plakáty

Divadlo, Plakáty

Zbyněk Hanko - malíř

Byznys, Portrét, Webové stránky

Příroda

Příroda

Karolína

Portrét, Těhotenské focení

Art Yvah

Fashion